rahbari
آرشیو خبر

اخبار اسلایدر

1402/12/27
دکتر داداش‌پور در دیدار با معاون وزیر آموزش ونزوئلا :

ونزوئلا سمبل مقاومت است و به گسترش مراودات علمی با این کشور علاقمندیم

رئیس سازمان امور دانشجویان با معاون وزیر آموزش در امور رفاهی دانشجویان و جامعه علمی ونزوئلا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان؛ دکتر هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری با  «حمی تئودور کرواس گونزالس» معاون وزیر آموزش در امور رفاهی دانشجویان و جامعه علمی ونزوئلا  در محل این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

دکتر داداش پور در این دیدار ضمن خوش‌آمدگویی گفت: ونزوئلا به عنوان الگویی همچون جمهوری اسلامی ایران قربانی سیاست‌های ظالمانه کاخ سفید واقع شده و در مقابله با تحریم‌های اقتصادی و جنگ ترکیبی، این کشور راهبرد مقاومت و ایستادگی را اتخاذ کرده است و به تعبیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی که فرمودند ؛ تجربه موفقیت آمیز دو کشور نشان داد تنها راه مقابله با این فشار‌ها مقاومت و ایستادگی است و حضور شما یادآور کشور مقاومت و پیروزی در آمریکای لاتین است و آقای مادورو نماد مقاومت محسوب می شود.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه از مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین بعنوان مرکزی که به صورت مجازی آموزش زبان فارسی به دانشجویان ونزوئلایی را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار داشت: این دانشگاه آمادگی خود را اعلام داشته است که اگر شرایط مهیا شود، مرکز آموزش زبان فارسی در کشور ونزوئلا راه‌اندازی نماید تا دانشجویان به صورت حضوری به فراگیری زبان فارسی بپردازند.

دکترداداش پور با اشاره به اینکه کشور ایران آمادگی دارد دانشجویان مستعد بیشتری از کشور ونزوئلا را بورس تحصیلی کند؛ خاطرنشان ساخت:  بورس تحصیلی می تواند بین دولتی تعریف شود و بخشی از دانشجویان توسط کشور ونزوئلا بورسیه شوند و بخشی دیگر توسط کشور ایران بورس تحصیلی دریافت کنند و سایر علاقمندان به صورت آزاد در کشور ایران به تحصیل بپردازند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان داشت: دولت ایران با توجه به رویکرد و نگاهی که به کشورهای آزادیخواه در جهان دارد، در خصوص ونزوئلا  تمایل به گسترش روابط راهبردی و نقش آفرین دارد و برای تحقق این امر تبادل دانشجو و استاد و ترددهای علمی – پژوهشی و نشستهای مشترک نخبگان مفید و موثر خواهد بود و ما از این تعامل استقبال می کنیم.

دکتر داداش‌پور با اشاره به اینکه مهر ماه سال 1403 نمایشگاه جاذبه های تحصیل در مصلی امام خمینی «ره» برگزار خواهد شد؛ افزود: تمام دانشگاه های ایران در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. در این نمایشگاه جشنواره‎ فرهنگ ملل نیز برگزار خواهد شد که به موجب آن  100 کشور غرفه فرهنگی برپا خواهند کرد و کشور ونزوئلا نیز یکی از این 100 کشور است که می تواند با حضور دانشجویان ونزوئلایی در این جشنواره حضوری فعال داشته باشد.

در ادامه این دیدار معاون وزیر آموزش در امور رفاهی دانشجویان ونزوئلا ضمن قدردانی از رئیس سازمان امور دانشجویان و دولت ایران به منظور فراهم سازی این دیدار گفت : در اولین روز از سفر خود به کشور ایران همراه با 9 دانشجو به قزوین سفر کردیم و پس از جلسه با دانشجویان ونزوئلایی شاغل به تحصیل در کشور ایران متوجه شدم که دانشجویان بسیار با انگیزه به تحصیل می پردازند و از این بابت بسیار خوشحال هستم.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان ونزوئلایی از کیفیت کلاس ها و نحوه تدریس اساتید بسیار رضایت دارند؛ ادامه داد: بنده خیلی خوشحال هستم که  فرصت بازدید از ایران را یافته‌ام زیرا این کشور از قدمت و فرهنگ بسیار غنی برخوردار است و ما مفتخر هستیم که دانشجویان ونزوئلا در این کشور مشغول به تحصیل هستند.

معاون وزیر آموزش در امور رفاهی دانشجویان ونزوئلا  تصریح کرد: هدف ما از اعزام دانشجویان ونزوئلا به کشور ایران تنها تحصیل دانشجویان در کشور ایران نیست بلکه قصد داریم دانشجویان ونزوئلایی با فرهنگ غنی کشور ایران آشنا شوند و در کشوری به تحصیل بپردازند که برای ما نماد پیروزی و مقاومت است.

 

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع به ادارات