سازمان امور دانشجویان

rahbari
آرشیو خبر

اخبار اسلایدر

1403/3/21

برپایی نمایشگاه جاذبه‌های تحصیل دانشگاه‌های ایران در دمشق سوریه

نمایشگاه توانمندی‌های علمی دانشگاه‌های ایران در دمشق سوریه در چارچوب همکاری‌های علمی میان سوریه و ایران گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)؛ نمایشگاه توانمندی‌های علمی دانشگاه‌های ایران در دمشق سوریه گشایش یافت. این نمایشگاه که در دانشکده حقوق دانشگاه دمشق برپا شده و به مدت چهار روز ادامه دارد، با مشارکت ۱۳ دانشگاه بزرگ و مهم ایران درحال برگزاری است.

اتحادیه ملی دانشجویان سوریه با همکاری معاونت علمی ایران و در چارچوب همکاری‌های علمی میان سوریه و ایران این نمایشگاه را برای معرفی توانمندی‌های علمی دانشگاه‌های ایران برگزار کرد.

حسین اکبری سفیر ایران در دمشق در این باره گفت که این نمایشگاه تنها بخش بسیار کوچکی از توانمندی دانشگاه‌های علمی ایران بود.

وی افزود که دانشگاه‌ها نقش مهمی در توسعه فناوری و تکنولوژی ایفا می‌کنند که تأثیر مهم و جدی در سرنوشت کشورها دارند.

سفیر ایران گفت: ایران و سوریه نیاز مبرمی به توسعه همکاری علمی، فناوری هستند تا بتوانند تحریم‌های ظالمانه وضع شده توسط دشمنان را خنثی کنند.

«بسام ابراهیم» وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی سوریه بر اهمیت بهره‌گیری از تجربه و ابعاد کاربردی دانشگاه‌های حاضر در این نمایشگاه تأکید کرد و گفت: برپایی این گونه نمایشگاه‌ها می‌تواند فرصتی برای دانشجویان سوریه‌ای باشد تا از خدمات ارائه شده از سوی این دانشگاه‌ها، سیستم آموزشی، برنامه‌های درسی، شهریه‌ها و چگونگی ثبت نام آنها اطلاع یابند.

دکتر فیروز کوهی، رایزن علمی سفارت ایران در دمشق نیز تصریح کرد: این نمایشگاه بر اساس بررسی نیازهای بازار آموزش در سوریه و با توجه به مرحله بهبودی که سوريه شاهد آن است، برگزار شده است.
 

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع به ادارات