اخبار سازمان امور دانشجویان

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:کاهش تعداد دانشجو در دانشگاههای صنعتی
روابط عمومی

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:کاهش تعداد دانشجو در دانشگاههای صنعتی

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۲۵دانشگاه صنعتی در کشور فعالیت دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان،دکتر هاشم داداش پور در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه افزود: درحال حاضر ۲۵ دانشگاه صنعتی در کشور فعالیت دارند اما جمعیت دانشجویی در این دانشگاه ها نسبت به دهه ۸۰  کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰تعداد دانشجویان دانشگاه صنعتی کشور ۱۷۹هزار نفر بود که در سال تحصیلی جاری به ۱۴۵هزار نفر رسید که نشان دهنده این است جامعه دنبال مطالباتی است که متناسب با سیاست های کلی کشور نیست.
داداش پور با اشاره به کاهش جمعیت دانشجویان دانشگاه های صنعتی خاطر نشان کرد: این کاهش متقاضیان حضور در دانشگاههای صنعتی قابل تامل است چرا که این کاهش مغایر با چشم انداز ۱۴۰۴ است که باید ایران در علم و فناوری رتبه اول منطقه را کسب کند.
رئیس سازمان دانشجویان کشور اظهار کرد: حرکت به سمت تولید دانش بنیان و تجاری سازی هدف و اولویت دانشگاه صنعتی است.
داداش پور با تاکید به اینکه کشور به جای حرکت در حوزه صنعت به سمت خدمات و کلینیکی شدن پیش می رود، یاد آور شد: ذائقه تحصیلی جامعه تغییر کرده اما نتوانستیم مناسب با سیاست های علمی و فناوری کشور این ذائقه را مدیریت کنیم.
معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به مباحث اخیر مطرح شده در دانشگاه ها همزمان با حضوری شدن کلاس های درس افزود: دانشگاه یک خانواده است و هر اتفاقی در دانشگاه بیافتند به تمام اعضای آن بستگی دارد بنابراین ورود مباحث حاشیه ای از جمله مباحث مصنوعی همچون حجاب و اقتصاد نباید دانشگاه را درگیر کند.

مجتبی مختاریان سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه افزود: پیشرفت و ارتقای شاخص های توسعه استان در گرو پیشرفت دانشگاه های آن استاناست.
وی با اشاره به اینکه اقتدار کشور در کنار مجاهدت رزمندگان مرهون مجاهدت های علمی پژوهشگران است، تصریح کرد: دانشگاه صنعتی در پیشرفت وتوسعه استان تاثیر بسزایی دارد و امسال با نامگذاری شعار سال به نام تولید، دانش بنیان و کار آفرین وظیفه دانشگاه صنعتی چندین برابر شده است.
مختاریان خاطر نشان کرد: محیط دانشگاهی و تحقیقاتی باید به مسئله علم توجه کند چرا که علم موجبات گشایش در افق آینده است.
سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه یاد آور شد: دانشگاه صنعتی ارومیه از سال ۸۵ تاسیس شده و در حال حاضر ۴دانشکده، ۱۲۷ عضو هیئت علمی و حدود ۳هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی دارد و ۸۰۰دانشجو در خوابگاه های دانشگاه اسکان دارند.
وی اظهار کرد: ارتباط صنعت با دانشگاه و تجاری سازی از اولیت های کاری بوده و دانشگاهها باید به سمت پژوهش های تقاضا محور حرکت کنند.
مختاریان ادامه داد: حمایت از تشکل های دانشجویی، تسهیل در اجرای امورات دانشگاهی، استقرار نظام جامع عملکرد و بهره وری، ارتباط با صنعت ازجمله برنامه های دانشگاه در دوران مدیریت جدید خواهد بود.
در پایان این جلسه از زحمات دکتر شیدایی تقدیر و  دکتر مختاریان به عنوان سرپرست جدید دانشگاه صنعتی ارومیه معرفی شد.

 

مطلب قبلی بازدید معاون اداره کل تربیت بدنی و روسای انجمن های ورزشی سازمان امور دانشجویان از محل برگزاری مسابقات المپیاد دانشجویی کشور در دانشگاه تبریز
مطلب بعدی مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان اعلام کرد:برنامه‌ ورزش دانشجویان پس از حضوری شدن دانشگاه‌ها/ بانوان و توسعه اماکن محور تغییرات
Print
117 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

نشانی: تهران، میدان فردوسی، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان شهید موسوی (فرصت جنوبی)، پلاک 27

پست الکترونیک:

info@saorg.ir


کدپستی: 44734-15819 - صندوق پستی: 1117-15815

تلفن گویا:

 021-96664000-9
دبیرخانه مرکزی:
021-96664701  و  96664461-021
نمابر:
021-88594019