اخبار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

معاون آموزشی وزارت علوم:از سال آینده ۲۰ درصد از پذیرش دانشجویان دکترا به صورت استادمحوری است

روابط عمومی 0 87 رتبه مطلب: 5/0

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حکمرانی و استقلال دانشگاه، نظام پذیرش، توجه به نخبگان، نیازمحوری آموزش‌های مهارتی، حرفه‌ای و استادمحوری را از کلید واژه‌های طرح تحول دانست و افزود: از سال آینده ۲۰ درصد از پذیرش دانشجویان دکترا به صورت استاد محوری است.

رهبر انقلاب اسلامی در مراسم عزاداری دانشجویان به‌مناسبت اربعین حسینی علیه‌السلام: راهپیمایی اربعین دست خدا است که با این جلوه عظیم بشارت می‌دهد

روابط عمومی 0 61 رتبه مطلب: بدون رتبه

در اربعین سید و سالار شهیدان، حسینیه امام خمینی(ره) میزبان هیئت‌های دانشجویی بود و دانشجویان عزادار در حضور رهبر انقلاب اسلامی همنوا با زائران کربلای معلّی یکپارچه ندای «لبیک یا حسین» سر دادند. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرکل حوزه وزارتی نیز در این مراسم حضور داشتند.

وزیر علوم قهرمانی ایران در مسابقات شطرنج دانشجویان جهان را تبریک گفت

روابط عمومی 0 60 رتبه مطلب: بدون رتبه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پی قهرمانی ایران در مسابقات شطرنج دانشجویان جهان، با صدور پیامی این موفقیت ارزشمند را به ملت ایران و به ویژه جامعه دانشگاهی کشور تبریک گفت.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان: اهتمام صندوق رفاه دانشجویان برای رفع دغدغه‌های دانشجویان دختر/ دانشگاه بجنورد از خوابگاه‌های دانشجویی مطلوبی برخوردار است

روابط عمومی 0 75 رتبه مطلب: بدون رتبه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در سفر به استان خراسان شمالی با تأکید بر اهتمام این صندوق برای رفع دغدغه‌های دانشجویان دختر، وضعیت خوابگاه‌ها و امکانات رفاهی دانشگاه بجنورد را مطلوب ارزیابی کرد.

با حضور معاونان پژوهشی و آموزشی وزارت علوم؛ پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی جذب، نگهداشت، تعامل موثر و بازگشت نخبگان بررسی شد

روابط عمومی 0 58 رتبه مطلب: بدون رتبه

نشست «بررسی پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی جذب، نگهداشت، تعامل مؤثر و بازگشت نخبگان» با حضور معاونان پژوهشی و آموزشی وزارت علوم، رئیس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان در محل مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.

وزیر علوم در برنامه صف اول سیما اعلام کرد: افزایش بهره‌وری در آموزش عالی و دستگاه‌های اجرایی ماموریت مهم رئیس جمهور به دانشگاه‌ها

روابط عمومی 0 47 رتبه مطلب: بدون رتبه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: رئیس جمهور در اجلاس روسای دانشگاه‌ها سه ماموریت " افزایش بهره‌وری در دانشگاه‌ها"، "افزایش بهره‌وری در دستگاه‌های اجرایی" و " مهارت محور کردن آموزش های دانشگاهی" را از انتظارات خود از وزارت علوم و مجموعه آموزش عالی کشور ذکر کردند که تحقق آنها را دنبال می کنیم.

قائم‌مقام معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: دانشگاه باید بسترساز تربیت نیروی انسانی در تراز انقلابی باشد

روابط عمومی 0 53 رتبه مطلب: بدون رتبه

جعفرپور مهمترین ممیزه دانشگاه جمهوری اسلامی ایران را رویکرد فرهنگی - اسلامی دانست و گفت: این در حالیست که در جوامع دیگر این رویکردها سکولار است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی: دانشگاه‌ها فرهنگی‌ترین سازمان کشور هستند

روابط عمومی 0 50 رتبه مطلب: بدون رتبه

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در نشست مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های سراسر کشور با بیان اینکه معاونت فرهنگی در هر سازمانی از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است، گفت: دانشگاه به لحاظ داشتن انجمن‌ها و تشکلات مختلف، فرهنگی‌ترین سازمان و مجموعه فرهنگی و اجتماعی محسوب می‌شود.

در بیانیه اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور اعلام شد؛ تأکید رؤسای دانشگاه‌های کشور بر ورود به موضوع افزایش بهره وری به‌ عنوان مطالبه رئیس جمهور

روابط عمومی 0 58 رتبه مطلب: بدون رتبه

رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور در بیانیه پایانی اجلاس سه روزه خود که از ۱۰ الی ۱۲ شهریورماه در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد؛ بر ورود دانشگاه‌ها به موضوع افزایش بهره وری در کشور که در افتتاحیه این اجلاس توسط رئیس جمهور به عنوان مطالبه وی از دانشگاهیان مطرح شد؛ تاکید کردند.

در اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها صورت گرفت؛ قدردانی وزیر علوم از بنیادهای حامیان خیّرین پنچ دانشگاه فعال کشور

روابط عمومی 0 90 رتبه مطلب: بدون رتبه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سومین روز از اجلاس روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری، از اقدامات بنیادهای حامیان خیّرین پنچ دانشگاه کشور که با اهدای لوح سپاس، قدردانی کرد.

رئیس نهاد نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها اعلام کرد: دانشگاه‌ها در مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی قرار گیرند

روابط عمومی 0 82 رتبه مطلب: بدون رتبه

رئیس نهاد نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: براساس خواسته مقام معظم رهبری روسای دانشگاه باید مسئولیت دانشگاه ها را در مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی قرار دهند.

با حضور وزیر علوم و معاونان وزارت عتف؛ نمایشگاه موکب هنر غدیر در اجلاس روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور برپا شد

روابط عمومی 0 64 رتبه مطلب: بدون رتبه

نمایشگاه موکب هنر غدیر در اجلاس روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور با حضور وزیر علوم و معاونان وزارت عتف برپا شد.

فراخوان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فارابی، ویژه علوم انسانی و اسلامی منتشر شد

روابط عمومی 0 60 رتبه مطلب: بدون رتبه

فراخوان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فارابی، ویژه علوم انسانی و اسلامی منتشر شد.

وزیر علوم در اختتامیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها :عملکرد روسای دانشگاه‌ها ارزیابی می‌شود/ از ظرفیت سفرهای ریاست جمهوری استفاده‌ شود

روابط عمومی 0 92 رتبه مطلب: بدون رتبه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: عملکرد روسای دانشگاه‌ها در همه حوزه‌ها ارزیابی و ۵ نفر از منتخبین معرفی می‌شوند. روسای دانشگاه‌ها از ظرفیت سفرهای ریاست جمهوری به استانها در راستای حل مشکلات حوزه آموزش عالی استان متبوع استفاده کنند.

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم خبر داد قول مساعد سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبار تغذیه دانشجویی

روابط عمومی 0 80 رتبه مطلب: بدون رتبه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: سازمان برنامه و بودجه در جلسه مورخ ۱۲ شهریورماه با مدیران این صندوق،برای تامین اعتبار تغذیه دانشجویی قول مساعد داد و در صورت تخصیص اعتبار مورد نظر، دانشگاه‌ها مشکلی در بحث تغذیه دانشجویی نخواهند داشت.

در اجلاس روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری؛ جزییات دریافت پایه تشویقی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها تشریح شد

روابط عمومی 0 89 رتبه مطلب: بدون رتبه

مشاور وزیر علوم در امور هیات‌های امنا و هیات‌های ممیزه جزییات دریافت پایه تشویقی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و بازنگری‌های وزارت علوم در این زمینه را تشریح کرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خبر داد: 350 میلیارد تومان اعتبار تعمیر و تجهیز هفته جاری به دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود

روابط عمومی 0 74 رتبه مطلب: بدون رتبه

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه تعمیر و تجهیز تا پایان هفته جاری به حساب دانشگاه‌ها واریز می‌شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم: لزوم انتشار مقررات دانشجویی در پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها

روابط عمومی 0 61 رتبه مطلب: بدون رتبه

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم از الزام دانشگاه‌ها به انتشار مقررات دانشجویی در پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها طبق قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات خبر داد.

سرپرست اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم مطرح کرد: استفاده از فرصت آزمون استخدامی و امریه سربازی برای جذب نیروهای متخصص در روابط عمومی دانشگاه‌ها

روابط عمومی 0 62 رتبه مطلب: بدون رتبه

سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت علوم تاکید کرد: استفاده از فرصت آزمون استخدامی و امریه سربازی برای جذب نیروهای متخصص در روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری مورد توجه قرار گیرد.

در اجلاس روسای دانشگاه‌ها صورت گرفت؛ رونمایی از محصولات دانش بنیان توسط وزیر علوم

روابط عمومی 0 65 رتبه مطلب: بدون رتبه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از چند محصول دانش‌بنیان جدید رونمایی کرد.

قائم‌مقام وزیر علوم در اجلاس روسای دانشگاه‌ها: تعریف طرح‌های کلان ملی یک ضرورت برای مراکز علمی و فناوری است

روابط عمومی 0 71 رتبه مطلب: بدون رتبه

قائم‌مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و ممیزه با اشاره به اینکه پیشرفت علمی از نخستین برنامه‌های کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود، گفت: تعریف طرح‌های کلان ملی یک ضرورت برای مراکز علمی و فناوری است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور: مشکلات کشور باید بر پایه علم دانشگاهیان حل شود

روابط عمومی 0 53 رتبه مطلب: بدون رتبه

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در دومین روز اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها بر ضرورت جوان‌گرایی و کادرسازی تأکید کرد و گفت: مشکلات کشور باید بر پایه علم دانشگاهیان حل شود.

معاون آموزشی وزیر علوم در جمع روسای دانشگاه‌ها: ارزیابی دانشگاه‌ها بر اساس توجه به طرح تحول آموزش است

روابط عمومی 0 48 رتبه مطلب: بدون رتبه

معاون آموزشی وزیر علوم در جمع روسای دانشگاه‌ها گفت: ارزیابی دانشگاه‌ها بر اساس طرح تحول صورت می‌پذیرد و دانشگاه‌ها باید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در اجلاس روسای دانشگاه‌ها: بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها مطابق با نیاز جامعه دانشجویی نیست

روابط عمومی 0 60 رتبه مطلب: بدون رتبه

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: تخصیص کم و نامناسب بودجه فرهنگی در برخی دانشگاه‌ها نگران‌کننده است. مسئولان آستین همت بالا بزنند. اگر کم‌تر هزینه کنیم، با آسیب‌های این موضوع در آینده مواجه خواهیم بود.

نشانی: تهران، میدان فردوسی، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان شهید موسوی (فرصت جنوبی)، پلاک 27

پست الکترونیک:

info@saorg.ir


کدپستی: 44734-15819 - صندوق پستی: 1117-15815

تلفن گویا:

 021-96664000-9
دبیرخانه مرکزی:
021-96664701  و  96664461-021
نمابر:
021-88594019