با حضور معاون وزير علوم دوازدهمين همايش بين‌المللي علوم ورزشي آغاز شد

1399/08/20 14:33

دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، و رئیس سازمان امور دانشجویان به صورت مجازی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویا ، دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر رحیمی معاون پژوهشی وزیر علوم و مسئولان پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، دوشنبه 19 آبان به صورت مجازی آغاز و تا روز پنج شنبه 22 آبان ماه ادامه خواهد داشت.
این همایش با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با شعار توسعه فناوری ورزشی برای زندگی فعال و با محوریت فعالیت بدنی، تندرستی و پیشگیری از بیماری، فناوری و نوآوری در ورزش، سیاست گذاری و توسعه پایدار در ورزش، صنعت ورزش، مطالعات روان شناختی و توسعه فرهنگی و اجتماعی ورزش، توسعه ورزش بانوان، ورزش قهرمانی و حرفه ای، تربیت بدنی ویژه ورزش برای بیماران و افراد با کم توانی و ورزش و رسانه به منظورهم اندیشی، تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه ای و کاربردی، حرکت در راستای تأمین نیازهای جامعه، توانمندسازی در مسیر تدبیر و امید، توسعه ملی و بین المللی توسط پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی ورزش کشور باهدف گرد هم آوردن اعضای علمی و اجرایی خانواده ورزش ایران، به صورت مجازی برگزار می شود.
در این همایش تعداد 750 عنوان مقاله دریافت و فرایند داوری مقالات توسط ۴۰۰ عضو هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور انجام شد که بر اساس نظر داوران تعداد بیش از500 مقاله برای ارائه به صورت سخنرانی و پوستر پذیرفته شدند که از این تعداد، 105 مقاله به عنوان سخنرانی علمی و 420 مقاله به عنوان پوستر ارائه خواهد شد.
همچنین ارائه ۲۰ سخنران کلیدی توسط اساتید صاحب نام از کشور های مختلف،8 کارگاه و ۶ نشست تخصصی در دل این رویداد نشان دهنده حجم بالای برنامه ریزی و گستردگی کار می باشد.
در این رویداد علمی خانواده علوم ورزشی کشور بیش از ۴۰۰ عضو هیات علمی از حدوداً ۳۵ دانشگاه کشور به عنوان کمیته علمی مشارکت داشته و بیش از ۱۰۰ عضو هیات علمی به عنوان اعضا هیات رییسه پنل ها مدیریت این همایش را بر عهده دارند.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است