انعقاد تفاهم‌نامه همکاري بين پژوهشگاه تربيت‌بدني و علوم ورزشي و سازمان آموزش‌ و پرورش استثنايي کشور

1399/05/01 14:49

تفاهم نامه همکاری مشترک میان پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور، با حضور دکتر مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش و توسط دکتر علی شریف نژاد رئیس پژوهشگاه و دکتر سید جواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور به امضاء رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، این تفاهم نامه همکاری باهدف تبادل امکانات و ظرفیت های آموزشی، پژوهشی، اجرایی و مشاوره ای در حوزه تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان با نیازهای ویژه منعقد شده است و بر اساس آن، پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور هماهنگی لازم برای تولید محتوای علمی، آموزش منابع انسانی و ارتباط جامعه با دانشگاه را در دستور کار خود قراردادند.
آموزش نیروهای انسانی، تولید محتوای علمی درس تربیت بدنی، انجام پژوهش های موردنیاز دانش آموزان با نیازهای ویژه، مشاوره علمی در اجرای دوره های آموزشی، از محورهای همکاری این دو سازمان خواهد بود.
همچنین در حاشیه امضای این تفاهم نامه همکاری از چهار طرح جدید پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی که برای ارائه خدمت به کودکان استثنائی کشور اجراشده بودند رونمایی شد و سپس آزمایشگاه های تخصصی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی توسط دکترمهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش و دکتر سید جواد حسینی و همراهان وی مورد بازدید قرار گرفت.
گفتنی است پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی تاکنون ۹ طرح پژوهشی در حوزه کودکان استثنائی را به اتمام رسانده و یا در حال اجرا دارد و محققان حوزه علوم ورزشی در این زمینه اقدام به تولید دانش به روز برای خدمت به کودکان استثنائی نموده اند.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است