مديرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجويان خبر داد: آغاز هفته سلامت روان در دانشگاه‌ها از امروز

1399/07/19 13:04
مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: هفته سلامت روان در دانشگاه ها با شعار سلامت روان برای همه؛ سرمایه گذاری بیشتر، دسترسی بیشتر برای همه و همه جا از امروز شنبه ۱۹ مهر ماه آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان ، منصوره سادات صادقی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: روزهای ۱۹ تا ۲۴ مهرماه با عنوان هفته سلامت روان و با شعار سلامت روان برای همه؛ سرمایه گذاری بیشتر، دسترسی بیشتر برای همه و همه جا نامگذاری شده است.

روز ۱۰ اکتبر مصادف با امروز ۱۹ مهرماه روز جهانی سلامت روان نامگذاری شده است.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به اهمیت این موضوع، دفتر مشاوره و سلامت با همکاری مراکز مشاوره دانشجویی و کانون همیاران سلامت روان اقدام به راه اندازی پویش دانشجویی سلامت روان برای همه کرد که از ۱۰ مهرماه آغاز شده است و تا ۱۰ آبان ماه ادامه دارد.

صادقی، هدف از این پویش را افزایش سواد سلامت روان اعلام کرد.
دکتر صادقی درباره ابعاد پویش دانشجویی سلامت روان برای همه، گفت: در این پویش گسترده کشوری، دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با تهیه مطالب در قالب موضوعاتی همچون پوستر، پمفلت، پادکست و پیام آموزشی شرکت می کنند و همه یکپارچه و منسجم با تهیه آثار متنوع در ارتقای سلامت روان جامعه دانشگاهی شرکت موثر خواهند داشت.
وی تاکید کرد: علاوه بر این، مسابقات بزرگ کشوری دومینو و پانتومیم در همین ایام در موضوعاتی نظیر خودمراقبتی، همدلی، تاب آوری و مسوولیت پذیری برگزار می شود و از افراد و دانشگاه های فعال تقدیر به عمل می آید.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است