مدير کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجويان: همبستگي دانشجويان در شرايط مبارزه با کرونا افزايش يافت

1399/03/11 14:06

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: مجموعه اقدامات و ارتباطاتی که بین دانشجویان برای مقابله با شیوع کرونا صورت گرفت باعث شد همبستگی، مشارکت اجتماعی و تاب آوری دانشجویان افزایش یابد.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مراسم اختتامیه مسابقه ترم کرونایی روز یکشنبه با حضور برخی از مسئولان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و دانشگاه تهران در محل تالار امیرکبیر دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار شد.
دکتر منصوره سادات صادقی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان دراین برنامه گفت: : حدود دو هفته بعد از شیوع جدی کرونا در کشور، شاهد یک جریان پویا و سیال دانشجویی در کشور بودیم و همه دانشگاهیان وارد جریان مدیریت بحران کرونا شدند و پویش های مدیریت بحران کرونا راه اندازی شد که با استقبال دانشجویان همراه بود.
وی ضمن اشاره به راه اندازی کمپین دانشجویی در خانه بمانیم گفت: این پویش در آن دوران توانست کمک بزرگی کرده و مشارکت اجتماعی دانشجویان را افزایش دهد و دانشجویان احساس کردند که می توانند در جامعه مشارکت فعال داشته باشند.
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در زمینه مسابقه ترم کرونایی گفت: در دوران بحران ما نیازمند حمایت اجتماعی هستیم که با برگزاری این مسابقات حمایت های اجتماعی شکل گرفت و ایده های جدیدی برای مدیریت بهتر بحران و کمک به توانمندی ها مطرح شد.
دکتر صادقی ادامه داد: در فرآیند این مسابقه آثار زیادی در زمینه های هنری، و روانشناختی در کمیته داوری مطرح و شاخص ها تعیین و بررسی شد و زحمات زیادی توسط تیم اجرایی مرکز مشاوره دانشگاه تهران انجام شد.
وی افزود: به هر حال کرونا، ترم کرونایی و کمپین دانشجویی در خانه بمانیم درس هایی داد که معنی آن این بود ظرفیت ترمیم خویش را پیدا کنیم و امیدواریم در ادامه این پویش ها با راه اندازی جریاناتی این چنینی تاب آوری و همدلی دانشجویان را افزایش بدهیم.
گفتنی است مسابقه کشوری ترم کرونایی با مشارکت دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان و مرکز مشاوره دانشگاه تهران و کانون همیاران سلامت روان در اسفند ماه ۹۸ برگزار شد.
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران نیز در این آیین اختتامیه مجازی گفت: یک هزار و ۱۰۴ اثر به دبیرخانه مسابقه ادبی، هنری، و بهداشت روان ترم کرونایی ارسال شد .
وی افزود: در مجموع ۲۲ دانشجو در بخش های عکس، کاریکاتور، مقاله کوتاه، شعر و بخش های دیگر به عنوان برگزیدگان رویداد ادبی، هنری، و بهداشت روان ترم کرونایی معرفی شدند.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است