مسابقات قهرماني شطرنج دانشجويان آسيا؛ پايان رقابت هاي شطرنج دانشجويان پسر با نايب قهرماني تيم ايران/ موسوي قهرمان آسيا شد

1399/10/09 13:22

رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا با کسب یک مدال طلا و مقام نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، آخرین روز رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا برگزار و بازیکنان در 3 دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان با کسب طلای خلیل موسوی و عنوان نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.
بنا براین گزارش در رده بندی انفرادی که با شرکت 48 دانشجو برگزار شد ، خلیل موسوی استاد بین المللی ایران در دور آخر با قبول تساوی در برابر استاد فیده اندونزی، جمع امتیاز خود را به 7.5 رساند و با اقتدار عنوان قهرمانی آسیا رسید. پرياسمارو نوندرا از کشور اندونزی با 7 امتیاز دوم شد و انخنار انخباتر ازکشور مغولستان با 6.5 امتیاز سوم شد.
بر این اساس در رده بندی تیمی، تیم پسران ایران با کسب 19.5 امتیاز عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها را کسب کردند ضمن اینکه تیم اندونزی نیز با همین امتیاز و بدلیل پوئن شکنی بهتر، قهرمان مسابقات شد و تیم قزاقستان هم با 17.5 امتیاز سوم شد.
در بازی های حساس دور پایانی، استاد بین المللی مرصاد خداشناس نیز در یک بازی سخت، استاد بین المللی اندونزیایی خود را شکست داد و با کسب 6.5 امتیاز چهارم شد.
بردیا ویسی و ساسان علی بابایی هم به ترتیب 5.5 و 4 امتیاز برای تیم ایران کسب کردند.
بدین ترتیب پرونده مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا در سال 2020 با کسب عنوان سومی تیم دختران و عنوان نایب قهرمانی تیم پسران و قهرمانی خلیل موسوی در بخش انفرادی بسته شد.
همچنین مراسم اختتامیه این مسابقات صبح فردا برگزار خواهد شد.
رقابت های شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا از ۲۴ آذر تا ۹ دی ماه با همکاری فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین در دو بخش مردان و زنان به میزبانی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است