در جلسه هيات رئيسه فدراسيون مطرح شد؛المپياد ملي با مشارکت بخش هاي آموزش عالي برگزار مي شود/اعزام هاي ورزشي به هيات هاي استاني واگذار مي شود

1399/02/22 12:57

اولین جلسه هیات رئیسه فدراسیون در سال جدید با تاکید بر برگزاری المپیاد ملی ورزش دانشگاهی و واگذاری اعزام های فدراسیون به هیات های استانی با حضور اعضاء در محل فدراسیون برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، اولین جلسه هیات رئیسه فدراسیون با موضوع بررسی تقویم سال 1399 ، انتخابات فدراسیون و طرح برگزاری المپیاد ملی با حضور اعضا در محل فدراسیون دانشگاهی برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر علیزاده سرپرست فدراسیون ضمن تقدیر از زحمات دکتر دهخدا رئیس پیشین فدراسیون گزارشی از عملکرد سال گذشته فدراسیون ارائه و گفت : یکی از سال های خوب فدراسیون به دلیل کسب نتایج ارزشمند در مسابقات بین المللی بود که برای اولین بار با کمترین نفرات بهترین نتیجه را در یونیورسیاد کسب کردیم و همچنین حضور موفق در رویدادهای بین المللی و برای اولین بار شاهد حضور در لیگ جهانی بسکتبال دانشجویان و کسب مدال در این رویداد بودیم .
دکتر علیزاده گفت: دلیل این موفقیت ها عمل به توصيه سیاست های وزارت علوم و اسناد بالادستي براي حضور كيفي در رویدادها ، حمایت های همه جانبه وزارت علوم، وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک ، حمايت هاي همه جانبه فدراسيون هاي ورزشی ، به کارگیری کادر فنی متخصص و سرپرستان با تجربه و حضور موثر و فعال 5 بخش تربيت بدني آموزش عالی در تحقق برنامه و اهداف برنامه راهبردی فدراسیون بود.
وی گفت: با توجه به بازخورد خوب واگذاری اعزام ها به بخش های مختلف در سال های گذشته قصد داریم در این دوره از ظرفیت ها و پتانسیل هیات های ورزشی استانی در اعزام رشته های مختلف به مسابقات برون مرزی استفاده شود.
و سرپرست فدراسیون گفت : دیدگاه ما به بخش ورزش بانوان نگاه توسعه بخشی و عدالت محوری جهت حضور حداکثری بانوان در فعالیت های فدراسیون و اعزام ها می باشد.
علیزاده در ادامه در خصوص برگزاری مجمع انتخابات گفت: علیرغم هماهنگی های بعمل آمده که مقرر شده بود انتخابات در هفته اول اردیبهشت برگزار شود به دلیل شیوع بیماری کرونا متاسفانه موفق به برگزاری مجمع نشدیم و امیدوارم که با کم شدن کرونا و صدور مجوز برگزاری جلسات از سوی مسئولین ذیربط بتوانیم در اولین فرصت بعد از هماهنگی های لازم مجمع انتخابات فدراسیون را برگزار نماییم.
سرپرست فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی گفت: در بخش بین الملل هم باید حضور فعال و در کسب کرسی های بین المللی هم باید سهم بیشتری داشته باشیم، همچنین با توجه به شرکت دانشجویان و دانشگاهیان کشورمان در برنامه های آموزشی فیزو باید زمینه حضور و مشارکت بیشتردانشجویان دانشگاهیان را در نشست های علمی و آموزشی فدراسیون بین المللی دانشجویان جهان فیزو را فراهم کنیم تا نمایندگان کشورمان در این مجامع حضور فعال داشته باشند.
در ادامه این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه ها و کارهای انجام شده ، در خصوص بررسی بودجه و تقویم پیشنهادی فدراسیون در سال 1399، طرح برگزاری المپیاد ملی ورزش دانشگاهی با حضور کلیه بخش های آموزش عالی به بحث و تبادل نظر پرداختند که در پایان مقرر شد نمایندگان فنی بخش ها نظرات خود را به فدراسیون اعلام تا در جلسه آتی به هیات رئیسه ارائه گردد.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است