سازمان امور دانشجويان اعلام کرد: امکان ورود دانشجويان بين المللي به کشور از نيمه دوم شهريورماه صرفا با تاييد دانشگاه محل تحصيل

1399/06/05 14:17

سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: امکان ورود دانشجویان بین المللی به کشور از نیمه دوم شهریورماه صرفا با تایید دانشگاه محل تحصیل و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است.

به گزارش روابط سازمان امور دانشجویان، بر اساس ابلاغ دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشگاه ها، زمان آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان بین المللی جدید الورود دوره کارشناسی آبانماه است و دانشگاه ها می توانند در صورت ضرورت برای این دسته از دانشجویان در مهرماه 1399 درخواست روادید تحصیلی نمایند.

بر اساس این بخشنامه، برای دانشجویان جدیدالورود مقاطع کارشناسی ارشد و دكتری امکان صدور روادید تحصیلی از 15 شهریور ماه وجود خواهد داشت که البته این امر نیز منوط به تشخیص و تایید دانشگاه مبنی بر لزوم حضور دانشجو می باشد.

بر اساس این بخشنامه، آن دسته از دانشجویان شاغل به تحصیلی كه بعد از شیوع ویروس كرونا از كشور خارج شده اند و دارای اقامت معتبر بوده یا اینكه اقامت تحصیلی آنها در كشور متبوع خویش به پایان رسیده است بنا به تشخیص دانشگاه محل تحصیل خود تا تاریخ01/07/1399 نیازی به دریافت روادید تحصیلی مجدد نداشته و بر اساس هماهنگی می توانند از مبادی مرزی كشور وارد ایران شده و پس از ورود، جهت تمدید اقامت الزاما به دفاتر كنسولی مراجعه نمایند .

در این بخشنامه تاکید شده است: نظارت بر شیوه صحیح برقراری پروتكل های بهداشتی و سایر الزامات قانونی در این خصوص بر عهده مسئولین محترم دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی می باشد و این تصمیم تا زمانی قابلیت اجرایی دارد که از سوی ستاد ملی مدیریت مبارزه با ویروس کرونا دستور العمل جدیدی ابلاغ نشود.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است