رئيس سازمان امور دانشجويان :ملاک تصميم گيري جهت شروع حضور دانشجويان در دانشگاه‌ها، مصوبات ستاد ملي مبارزه با کرونا است

1399/02/24 09:42

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست شوراي مرکزي نظارت بر وضعيت صنفي- رفاهي دانشجويان گفت: ملاک تصمیم گیری جهت شروع حضور و فعالیت دانشجویان در دانشگاه ها، مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، نخستین جلسه شوراي مرکزي نظارت بر وضعيت صنفي- رفاهي دانشجويان در سال جدید، با محوریت موضوع مسائل صنفی دانشجویان دانشگاه های کشور در شرایط فعلی به دلیل شیوع بیماری کرونا به شیوه ارتباط آنلاین و مجازی برگزار شد.
دکتر مجتبی صدیقی، رییس سازمان امور دانشجویان، در آغاز این نشست مجازی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد حوزه های آموزشی و دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در وضعیت کنونی کشور گفت: ملاک تصمیم گیری جهت شروع حضور و فعالیت دانشجویان در دانشگاه ها، مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به نقش و جایگاه شوراهای صنفی رفاهی دانشجویان در آموزش عالی، بر تعامل سازنده شوراهای صنفی رفاهی و مسئولان دانشگاهی تاکید کرد.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تسهیل امور دانشجویی و آموزشی در سال های اخیر، بر لزوم همکاری شوراهای صنفی رفاهی و تعامل سازنده آنان با مسئولین دانشگاهی تاکید کرد.
در ادامه این گفتگوی اینترنتی، دکتر ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، ضمن تبیین برنامه های این صندوق در شرایط فعلی اعلام کرد: تمهیدات لازم جهت ارائه تسهیلات رفاهی به دانشجویان از جمله تمدید مدت زمان ثبت درخواست وام دانشجویی و افزایش زمان بازپرداخت اقساط دانش آموختگان پیش بینی شده است.
وی افزود: در زمینه پرداخت هزینه خوابگاه های دانشگاه های دولتی برای دانشجویان تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که این موضوع برای خوابگاه های خودگردان نیز در حال پیگیری و تصمیم گیری نهایی می باشد.
دکتر محمد رضا علم، معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان نیز در این نشست با اشاره به فعالیت های انجام شده، بر انسجام و هماهنگی و هم افزایی هر چه بیشتر معاونین دانشجویی، شورا های صنفی، دانشجویان و سازمان امور دانشجویان تاکید کرده و گذر از شرایط موجود را با این همدلی و همکاری امکانپذیر دانست.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است